• Úterý, Březen 19th, 2019

O5 svítí sluníčko mocnou silou a my vyrážíme s naším hudebním pásmem za seniory  – tentokrát v domově seniorů v Úvalech. Docela jsem se zděsil, když mě WAZE navedla na hradeckou dálnici, ačkoliv nemám dálniční známku (prostě jsem jí ještě nějak nepotřeboval, všude jsme dojeli po okreskách, a většinou se nakonec ukázalo, že to bylo i rychlejší vzhledem k neustálým omezením na dálnicích). Do Úval dojedeme vcelku rychle a bez problémů a jdeme stavět aparaturu. Senioři obědvají jinde, a taxe nemusíme zdržovat čekáním. Dnešní hraní je spojeno i s oslavou narozenin některých seniorů, a tak je pohoštění poněkud opulentní. Trochu mě trápí hlasivky, mám v krku pocit, jako bych tam měl šmirglpapír, takže některé hlavně hlubší tóny vůbec nezní a jde ze mně akorát teplý vzduch. Máme postaveno, aparatura hraje, a tak sociální pracovnice můžou začít svážet publikum.

Program začíná. Aktivizační pracovnice přeje seniorům vše nejlepší k jejich jubileu, následně nás představuje a my můžeme hrát. Občas to neladí, je to znát, ale nehodlám nechat svoji kůži levně, a tak se s některými tóny rvu jako lev. Senioři se baví a tleskají, což u nás nebývá příliš zvykem – né, že bychom hráli nějak špatně, ale přece jenom senioři na sklonku života prožívají hudbu trochu jinak a reagují tak trochu po svém. Ale nám to nevadí, my za nimi jezdíme rádi a vždy si s úsměvem představujeme, jak asi budeme v devadesáti letech vypadat my – teda jestli se  vůbec dožijeme. Koncert pomalu končí, opět dělám reklamu na vánoční koncerty a zpívám kus Adeste Fideles a Ave Maria a loučíme se. Senioři jsou nadšeni a my za odměnu dostáváme zákusky. Byly vynikající. Tak vynikající, že jsme s nimi museli zapózovat. Jedeme domu a protože po dobře vykonané práci je zapotřebí jaxepatří zatočit s hladem, na Proseku ještě brzdíme u KFC a kupujeme kyblík piphnátů a já do sebe leju dva kýble Cocacoly – nějak chybí cukr. Domů přijíždíme až večer, ale to nám vůbec nevadí … 🙂

Category: Zápisníček
You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. You can leave a response, or trackback from your own site.
Vaše komentáře: